Gabriela

Tapicerka ścian – nowy trend wykańczania wnętrz

Nowoczesne technologie stwarzają duże możliwości w doborze materiałów do dekoracji wnętrz. Ważnym elementem w mieszkaniu jest dekoracja ścienna, która sprawia, że przestrzeń staje się przytulna i komfortowa. Wybór nie musi ograniczać się tylko do malowania czy tapetowania. Obecnie popularna stała się tapicerka ścian występująca w wielu wzorach i kolorach. Sprawdzi się nie tylko w przestrzeniach mieszkalnych, ale również komercyjnych.

Tapicerka ścian na miarę XXI wieku

Dekoracja ściany przy pomocy nowoczesnej tapicerki tworzy niezwykle estetyczną aranżację. Do jej wykonania nie zachodzi konieczność specjalnego przygotowania ścian, tak jak ma to miejsce przy tradycyjnym malowaniu. Kłopotu nie stanowią również kable, ponieważ bez problemu można je umieścić pod tapicerką. Miękkie wykończenie ścian jest idealnym sposobem na wygłuszenie sypialni, pokoju dziecięcego lub salonu.

Materiał obiciowy należy dobrać tak, aby spójnie łączył się z innymi elementami wnętrza. Miękkie obicia ścienne są niezwykle atrakcyjne i zapewniają przytulną przestrzeń mieszkalną. Tapicerka ścian to nowy trend w aranżacji wnętrz, który oprócz walorów dekoracyjnych, tworzy również izolację cieplną. Wykonana z nowoczesnych miękkich materiałów jest dostępna w wielu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu możemy dopasować dekorację odpowiednio do stylu danego pomieszczenia.

Czym jest tapicerka ścian?

Na tapicerkę ścian składa się płyta MDF dopasowana do odpowiedniego rozmiaru oraz gąbka nadająca jej miękkości. Za efekt wizualny odpowiada tkanina, która jest naciągnięta na bazę. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest welur, który jest niezwykle przyjemny w dotyku. Możesz wybrać kształt, kolor oraz materiał według własnego uznania. Tego typu dekoracja może być bardziej stonowana, lecz istnieje również możliwość uzyskania ciekawych geometrycznych kompozycji. W zależności od preferencji mogą to być prostokąty, kwadraty, trójkąty, a także takie wzory jak szachownica czy mozaika.

Tkanina wykorzystywana do stworzenia tapicerki ścian jest bardzo wytrzymała i odporna na wycieranie, dlatego służy użytkownikom na wiele lat. Projektowanie wnętrz w Studio Gabriela, uwzględniające tapicerkę ścian, podąża za nowymi rozwiązaniami i wprowadza do pomieszczeń doskonale walory estetyczne. Z nami stworzysz przestrzeń, w której przebywanie stanie się czystą przyjemnością.